Napisali o nas:


M.B.Szonert

"KATYN. State-Sponsored Extermination."

» pobierz artykuł


GwiazdaPolarna

Gwiazda Polarna

" Zamordowano ich, bo nie chcieli zdradzić ojczyzny. Torturowano sowiecką indoktrynacją odmówili współpracy z oprawcami."

» pobierz artykuł


dziennik polski

02.04.2013 - Autor: Włodzimierz Jurasz

"Sześć hektarów ludzi. Fundacja Pomnik Ofiar Katynia, od lat bezskutecznie starająca się o rozpoczęcie budowy pomnika ofiar sowieckiej zbrodni, kolejny raz apeluje o pomoc."

» pobierz artykuł


rp

20.01.2012 - Autor: Ewa Łosińska

"Pomnik złożony z niemal 22 tysięcy figur ofiar Katynia prawdopodobnie powstanie obok sanktuarium w Kałkowie-Godowie"

» pobierz artykuł


rp

29.04.2010 - Autor: Ewa Łosińska

"Gdzie stanie katyńska armia
NIEZWYKŁY POMNIK - Krakowski architekt szuka terenu, na którym można by postawić 22 tys. betonowych figur"

» pobierz artykuł


Autor: Rafał Kotomski

"Niedaleko Kielc ma powstać pomnik katyński na niespotykaną skalę. Polskich oficerów, ofiary sowieckiego ludobójstwa będzie upamiętniać blisko 22 tysiące żeliwnych figur naturalnej wielkości. Przy każdej z nich znajdzie się tabliczka z nazwiskiem i stopniem ofiary zbrodni z 1940 roku."

» pobierz artykuł


"Na patronat trzeba trochę poczekać.
POMNIK OFIAR KATYNIA. Prezydent Lech Kaczyński zainteresował  się ideą budowy wielkiego monumentu, ale oficjalną  decyzję o objęciu projektu honorowym patronatem podejmie, gdy prace przygotowawcze będą bardziej zaawansowane"

» przeczytaj artykuł


31.01.2010 - Autor: Włodzimierz Jurasz

"Pomnik Ofiar Katynia stanie w Chęcinach.
Historia. Z projektem zapoznała się Rada Miasta. Budowę objął patronatem prezydent RP Lech Kaczyński."

» przeczytaj artykuł


29.01.2010 - Autor: Paweł Kocańda

"Przedstawiciele Fundacji "Pomnik Ofiar Katynia" przekazali miejskim radnym w Chęcinach założenia pomysłu zbudowania w Mostach gigantycznego pomnika poświęconego ofiarom Golgoty Wschodu."

» przeczytaj artykuł


30.01.2010

"Budowa gigantycznego Pomnika Ofiar Katynia w okolicach Chęcin niedaleko Kielc jest coraz bardziej realna. Monumentalny projekt, na który składa się 21 tys. 857 figur ludzkiej wielkości, spodobał się tamtajszym radnym."

» przeczytaj artykuł


" Pomnik ofiar Katynia stanie w Chęcinach. Idea wybudowania gigantycznego Pomnika Ofiar Katynia w podkieleckich Chęcinach nabiera realnego kształtu. Wczoraj z projektem zapoznała się Rada Miejska."

» przeczytaj artykuł


Autor: Włodzimierz Jurasz

"Gigantyczny, składający się z 21 857 żeliwnych figur pomnik Ofiar Katynia stanie najprawdopodobniej w podkieleckich Chęcinach, kilka kilometrów od ruin słynnego zamku. "

» pobierz artykuł


Autor: Włodzimierz Jurasz

"Gigantyczny tłum ustawionych w równych rzędach postaci. 21 857 betonowych cokołów, na których staną nieco większe od człowieka żeliwne figury. Każda opatrzona tabliczką z imieniem, nazwiskiem, stopniem wojskowym. (...)"

» pobierz artykuł


Autor: Włodzimierz Jurasz

"Możliwośći Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej już się wyczerpały. Jeżeli chcemy doprowadzić nasze dzieło do finału, konieczne jest sformalizowanie dalszych działań (...)"

» pobierz artykuł


Autor: Elżbieta Morawiec

"(..) Ma swój pomnik Powstanie Warszawskie, ma - także w Warszawie - Golgota Wschodu. Tylko Katyń, poza cmentarzami nie doczekał się pomnika, który przypomniałby przyszłym pokoleniom zbrodnię ludobójstwa, popełnioną przez reżim sowiecki na polskich oficerach.(...)"

» pobierz artykuł


Autor: Dorota Kania, Maciej Marosz

"Podwójne życie prezesa Federacji Rodzin Katyńskich. (...) W czasach PRL był przewodniczącym PRON w Białym Dunajcu, zarejestrowanym jako tajny współpracownik SB o pseudonimie "Igor" (...)"

» pobierz artykuł


Autor: Ewa Osiecka

"(..) Odpowiedź dotycząca artykułu pp. Doroty Kani i Macieja Marosza pt.:"Podwójne życie prezesa Federacji Rodzin Katyńskich"(...)"

» pobierz artykuł


Autor: Krystyna Krzyszkowiak. Członek Zarządu Warszawskiej Rodziny Katyńskiej do 1996 roku, członek Komitetu Założycielskiego Federacji Rodzin Katyńskich, przewodnicząca Federacji Rodzin Katyńskich w latach 1993-1996, członek Honorowego Komitetu przy Prezydencie RP w 1995 roku.

"Rozwiążmy Federacjię Rodzin Katyńskich.(...) Odpowiedź dotycząca artykułu pp. Doroty Kani i Macieja Marosza pt.: "Podwójne życie prezesa Federacji Rodzin Katyńskich""

» pobierz artykuł


Autor: Ewa Łosińska

"(...) Witomiła Wołk-Jezierska z Warszawy, córka zamordowanego przez NKWD oficera, która jest w gronie owych dziesięciu Polaków walczących o sprawiedliwość po latach (...)"

» pobierz artykuł


Autor: Art. plast. Witomiła Wołk-Jezierska

"Osądzić Katyń w Strasburgu. (...) W roku 1990 sowieckie władze oficjalnie przyznały, że ZSRR odpowiada za zbrodnię katyńską. Przez 14 lat rosyjska prokuratura wojskowa prowadziła postępowanie w sprawie mordu na 22 tysiącach jeńców wojennych (...)"

» pobierz artykuł


LIST: Art. plast. Witomiła Wołk-Jezierska

List Pani Witomiły Wołk-Jezierskiej w sprawie powiązania Krakowskiego Pomnika Katyńskiego z Panteonem Katyńskim

» pobierz artykuł


 

"Nie będzie rehabilitacji (...) Rosyjska prokuratura podważa dowody w sprawie mordu polskich oficerów w Katyniu.(...)"

» pobierz artykuł

 

AE2webs@gmail.com